Hizmetlerimiz

  • 0212 550 8007
  • 0212 550 8008
  • 0212 550 8009
  • info@sekulerfcfinans.com
  • Pazartesi- Cuma: 9:00 – 18:00

Hizmetlerimiz & Soru Cevap

Most frequent questions and answers

Sicili Bozuk Olanlar Kredi Alabilir Mi?

Bankalara olan kredi yada kredi kartı borcunuzu ödeyemediğiniz zaman 90 gün boyunca bankalardan aramalar, mailler ve SMS’ler alırsınız. Size düzenli olarak borcunuzu hatırlatır ve ödemenizi isterler. 90 gün bittiği zaman artık ihtarname çeker ve tüm borcu sizden isterler. Yine ödeme yapmadığınız zaman dosyanızı bir avukata verirler ve artık muhatabınız banka değil avukat olur. Avukat yasal takip başlatır. İşte yasal takip başladığı zaman durumunuz Merkez Bankası’na da iletilir ve kara listeye girersiniz. Bu noktada kara listede olanlara kredi imkanı tanıyan bankalar var mıdır diye soracak olursanız, kara listeye girmiş olanlara bankalar kredi başvurusu bile yaptırmazlar. Bankalardan kredi kartı alamazlar. Artık bankalar tarafından kredi yada kredi kartı verilmemeli denilen grubun içindedirler. Kredi notları sıfır olur yada hiç olmaz.
Sicili bozuk olanların duruna gelecek olursak kredi yada kredi kartı borçlarını çok geciktiren, birini gününde ödüyorsa ikisini bir iki ay geciktiren ve bu sebeple kredi notu çok düşük olan kişilerin sicilleri bozuk olur. Bankalar nezdinde tahsilat yapılması problemli kişilerdir. Bu sebeple sicili bozuk olanlar olarak adlandırılırlar. Fakat kara listeye girmezler ve kredi notları sıfırlanmaz. Ancak kredi skorları oldukça düşüktür. Bu durumdaki kişiler eğer sicilim bozuk kredi almak istiyorum derlerse her bankadan alamasalar bile kredi danışmanlık şirketlerinin yardımıyla alternatif kredi alma yolları mevcuttur.

Kredi Puanı Nedir?

Kredi notu ya da kredi puanı, bireyin banka ve finans kuruluşları ile arasında geçen her türlü mali dengelere dayanarak çeşitli analizler neticesinde ortaya çıkarılan sayısal bir ifadedir. Bankalar,kredi puanınıza bakarak sizin ödeme alışkanlığınız hakkında fikir sahibi olur ve başvuru taleplerinizi buna göre değerlendirir.Eğer kredi puanınız çok düşükse ya da sıfır ise başvurularınız olumsuz sonuçlanır.Bu noktada Seküler Fc Finans sizin için farklı alternatifler üreterek bankalardan kredi almanıza yardımcı olur.

Kara Liste Nedir?

Kredi notu neticesinde, bankacılık işlem hak ve yetkisinden mahrum bırakılması durumudur. Dolayısıyla kara listeye giren kişinin hakkında yasal işlem başlatıldığı gibi, banka hukuk departmanı vasıtasıyla uzlaşma ve alacakların tahsilatı yoluna da gidilebilmektedir. Hemen hemen herkesin hayatının belirli bir döneminde ihtiyaç duyduğu nakit nedeniyle bankalara başvurduğu bir gerçektir, fakat bankaların kara listesindeyseniz, bankalar kredi taleplerinize red verecektir.

Kırmızı Kalem Nedir?

Bankalar her geçen gün kendi platformlarını gerek teknolojik, gerek kullanılabilirlik ve gerekse de farklı alanlarda çok daha profesyonel hale getiriyorlar. Özellikle kurulan yeni sistemler ile tüm bankalar tüketiciler hakkında çok daha kolay bilgilere ulaşabiliyor. Bunun son dönemde adı da koyulmuş ve kredi notu sistemi net bir şekilde kullanıma başlamıştır. Dolayısıyla bu sistemler sayesinde borçlarını zamanında ödeyenler, ödemeyenler ayrılmış ve risk politikası kapsamında bir sınıflandırma oluşturulmuştur. Bu sınıfın en altında kalanlar ise; kredi notu dip yapan kırmızı kalem yiyen ya da kara listeye giren tüketicilerdir. Bu kişilerin kredi ve kredi kartı alabilmeleri imkansızdır.

PTT Kredi Nedir?

Ptt Kredi Hizmeti; PTT güvencesi ile daha uygun, taksitleri takip etmeye gerek kalmadan kredi kullanabilirsiniz.

Kredi Puanınız sıfır, Siciliniz Bozuk, Kara Listede olsanız bile Seküler Fc Finans uygun koşulları oluşturarak kredinizi PTT’den çıkartır.

Maaş aldığınız bankada krediniz olmaması yeterli…

Varsa bile finanse edebiliriz. Detaylı bilgi için lütfen çekinmeden bizi arayınız

Seküler Fc Finans olarak her konuda siz değerli emeklilere yardımcı oluyoruz

Kredi alabilmeniz için aradığımız tek koşul; Emekli maaşı aldığınız bankada mevcut kredinizin olmaması. Eğer maaş aldığınız bankada krediniz yoksa, uzman kredi danışmanlarımız durumunuzu değerlendirerek kredi alabilmeniz için en uygun yol haritasını çıkarır. Gerekli tüm prosedürleri sizin için yerine getirir. Gerekli görülürse maaş aldığınız bankadaki kredinizi kapatarak maaşınızı taşımanıza da yardımcı olur. İşte Emekli Finans ile kredi almak bu kadar kolay. Tek yapmanız gereken hemen bizi aramak.

Yasal ve güvenilir kredi danışmalığı

SEKÜLER FC SAĞLIK MALZEMELERİ TURİZM VE OTEL İŞLETMECİLİĞİ İTHALAT İHRACAT SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

ADRES: MERKEZ MAHALLESİ REŞİT PAŞA CADDESİ MAHMUTOĞLU SOKAK GAZİ AKİF APT NO25 KAT 5 D19 AVCILAR/ ISTANBUL

MERSİS NO: 07590841404000001
TİC.SİC.NO: 165140-5
AVCILAR VD.: 759 084 14 04

Sizden başka kimse kredimi çıkaramazdı. Teşekkürler…
Emekli EsnafSupport Company
1 günde işlemim tamamlandı, bu kadar kolay olacağını düşünmemiştim. Dürüstlüğünüz ve hizmetleriniz için teşekkürler…
Mehmet KasapoğluEmekli Öğretmen
Çok büyük bir dertten sizin sayenizde kurtuldum. Siz olmasanız ne yapardım bilemiyorum.
Ayşe Aytekinİşçi Emeklisi